#Тransparency_story 2.

Франція: найкращі практики

Всі ці скандали, що відбуваються в Україні, типу відправлення до Хорватії дітей чиновників, а не учасників АТО, все це призводить до втрати довіри суспільства до благодійності.

А це смерть для НУО.

‼️ Єдиний шлях втримати довіру – створити для себе публічні правила і виконувати їх безапеляційно.

В світі НУО такі правила викладають у вигляді власного етичного кодексу. Обов’язковою умовою якого є впровадження прозорості.
НУО також об’єднуються в асоціації, в яких спільно контролюють один одного. Зокрема, як наша Громадська мережа “СВОЇ” (https://svoyi.org).

Ідеї ми беремо з найкращої світової практики.

Ось вам, Франція

1️⃣ ️За посиланням – Барометр прозорості НУО від Корпоративного фонду Prometheus:
http://www.fondation-prometheus.org/…/barom%C3%A8tres-des-…/
Щорічно з 2007 року здійснює оцінку інформації, яку НУО надають громадськості, беручи дані з Інтернету, а також спираючись на інформацію, що надана НУО. Оцінку проводять не НУО, а комерси. Цікаво.
За їх думкою (результати 2015-2016 рік):
TRACE International, Open Society, Greenpeace France прозорі на 50%.
Oxfam International, Human Rights Watch або Transparency International прозорі на 75%
А ви хочете бути прозоріші за Transparency International?

2️⃣ ️Інша цікава французька організація – Comité de la Charte (http://www.donenconfiance.org/759_p_42806/nos-missions.html).
Вони маркують організації позначкою довіри – “DON en CONFIANCE” (щось про подарунок довіри).
Асоціація, заснована в 1989 році 18 великими об’єднаннями соціальних і гуманітарних фондів усвідомлюючи, що суспільна великодушність може розвиватися тільки в відносинах довіри з громадськістю та донорами. В першу чергу, організація запропонувала іншим кодекс етики, якого мав дотримуватись учасник і норми якого сприяли відкритості.

3️⃣ ️Коли знайшли, ми не втрималися, щоб не написати про міжнародну організацію яка не є французькою. International Committee on Fundraising Organizations утворена заради відкритості у 1958 році в Нідерландах ( https://www.icfo.org/ ).
ICFO є міжнародною асоціацією національних організацій з благодійності. Всесвітня мережа членів ICFO гарантує, що залучення коштів у благодійних цілях організується та виконується вірно, а також адміністрування зібраних коштів є достатніми.
Тому – долучайтесь! Проходьте акредитацію та підтверджуйте Вашу надійність!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2020 Простір можливостей . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes..