Основи партнерства в громадському секторі

Якою має бути поведінка організації та її керівництва в сфері її громадської активності по відношенню до подібних організацій?

Ви дійсно думаєте, що прагення перемоги через конкуренту боротьбу має визначати Ваші наміри та активність?

Нажаль, конкурента боротьба в громадському секторі нічого, окрім недоліків не містить: ми зменшуємо наші можливості, усуваємо себе від цікавих проектів. І навіть перемога над конкутентом є тимчасовим результатом.

ПАРТНЕРСТВО – найкращій шлях розвитку.

Для прикладу – принципи партнерства від Глобальної гуманітарної платформи, що об’єднала гуманітарні організації ООН:

РІВНІСТЬ – передбачає взаємну повагу між членами інституту громадянського суспільства, незалежно від їх розміру та влади. Організації повинні поважати одна одну, визнавати незалежність, наявність обмежень та заявлені зобов’язання. Взаємна повага не повинна перешкоджати іншомисленню.

ПРОЗОРІСТЬ – досягається шляхом діалогу (на рівних засадах), з акцентом на ранні консультації та своєчасний обмін інформацією. Прозорість, включаючи фінансову, підвищує рівень довіри між організаціями.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ – організації мають етичне зобов’язання одна щодо одної виконувати свої завдання відповідально, цілеспрямовано та відповідним чином. Організації повинні переконатися, що започатковують проекти тільки тоді, коли мають засоби, компетенції, навички та здатність їх виконувати. Запобігання зловживанням, скоєним гуманітарними організаціями, також має бути постійним зусиллям.

ОРІЄНТОВАНИЙ НА РЕЗУЛЬТАТ ПІДХІД – проекти мають бути реальними та орієнтованими на дії. Для цього потрібна координація, орієнтована на результат, на основі ефективних можливостей та конкретних оперативніх можливостей.

ДОПОВНЮВАНІСТЬ – різномаїття громадської спільноти є надбанням, якщо ми спираємося на наші переваги та доповнюємо внески один одного. Місцеве потенціал є одним з основних засобів змін для покращення та розбудови. Коли це можливо, організації повинні прагнути зробити невід’ємною частиною своєї діяльності утворення коаліцій.

http://www.unhcr.org/5735bd464.pdf

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2019 Простір можливостей . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes..